דוגמנים ליום אחד – עין כרם

לפני שאתאר כיצד כפר ציורי למרגלות הר אורה בהרי יהודה בפאתי ירושלים הפך ליום שלם לאחד המקומות הכי רועשים והכי ויראליים ברשת, אני רוצה לספר לכם משהו על פסטיבל עין כרם.

זהו פסטיבל בינלאומי למוסיקה ותרבות שהפעם, בגלל המצב, הוא יועבר לייב. מוזמנים לעקוב בדף הפייסבוק של הפסטיבל. מופעי רחוב מוזיקליים בפינות הקסומות של עין כרם, אנסמבל נשים, מופעי מחווה למשוררים הגדולים ועוד המון אירועים מרגשים. פשוט לשבת בבית מול המסך עם יין, קפה או ויסקי. ולהנות.

וכדי להכניס את הפסטיבל לתודעה, בחרו בעין כרם לפנות אלינו, קהילת אינסטגרם ישראל והרמנו יחד את דוגמנים ליום אחד ה-14 במספר.

היום הזה החל כיוזמה של קרן חמיאל שרתמה את המרכז הקהילתי של עין כרם ואגדת עין כרם.

אגדת עין כרם הוא מיזם תיירותי מרגש של אם ובת (פנינה ונופר) והן ליוו אותנו במהלך היום הזה עם סיפורים והצצה לפינות נסתרות.

התחלנו במרכז הקהילתי של עין כרם לקצת כיבוד בוקר וסבב הכרויות ומייד המשכנו לכנסיית יוחנן בהרים, כנסייה נוצרית קתולית השוכנת במעלה הגבעה בצפונה של עין כרם. הכנסייה מכונה "יוחנן בהרים" על מנת להבדילה מ"מנזר יוחנן במדבר" ונקראת על שמו של יוחנן המטביל, אשר על פי המסורת הנוצרית נולד במבנה שהיה ממוקם במקום בו נבנתה הכנסייה. הכנסייה נתנה לנו אישור לצלם שם כולל הצצה חפוזה לגינות ולאחד החדרים.

משם המשכנו לבית הגת, כאשר בדרך עצרנו בכל מיני סמטאות וצלמנו "ככה על הדרך".

בית הגת הוא מרכז בין דתי לאמנות והגות בעין כרם; מרחב לעידוד יצירה משותפת ועצמאית, מקום למפגש קהילתי ולדיאלוג בין תרבותי ודתי.

בית הגת משמש מרחב מפגש ליוצרים, אמנים, אנשי רוח ותרבות, מורים ותלמידים, סקרנים ותמהונים, מאסכולות שונות, רקעים שונים ותחומי עניין רבים. מקום המארח אירועים תרבותיים, אמנותיים, מעוררי השראה ורצון למפגש בין אדם לאדמה, רוח לחומר ובעיקר בין א.נשים משלושת הדתות.

במתחם ניתן למצוא סדנאות בתחומים מגוונים, הרצאות חד פעמיות כמו גם שיעורים קבועים, קונצרטים, אירועי תיאטרון ופרפורמנס, ג'אם סשנים, ערבי קולנוע, אולפן הקלטות ועוד.

המקום רחב ידיים, וכולל מבנים, חפצים וטבע… דבר שהיווה מגרש משחקים נהדר עבור הצלמים והדוגמנים.

משם המשכנו לארוחת צהריים בעין כרם המתוקה. חשבנו שבאנו לקצת כיבוד, אבל יום למחרת כולם דברנו רק על כריך האבוקדו שלהם. וחוץ מזה שמחנו לגלות מקום שעושה שוקולדים טעימים טעימים ובניין מרשים שיש בו חמישה צימרים עם גג הצופה לנוף מרהיב. באמת ממליץ בחום.

לאחר שהכנסנו קצת (הרבה) קלוריות עברנו לתחנות הבאות במסע הצילומים שלנו ועצרנו בשתי גלריות.

הראשונה הייתה "בחפץ כפיה", בית מלאכות לנשים. בית המלאכות מוקדש ללימוד ושימור מלאכות מסורתיות כגון: קליעת סלים, אריגה, צמחי מרפא, טוויה, ליבוד, רקמה ועוד ומשמש מרכז פעיל לקורסים, סדנאות פרטיות ומפגשים סביב יצירה. בחנות-גלריה ניתן להתרשם מהתוצרת הייחודית, מעבודות יד של הנשים הלומדות במקום ומחומרי יצירה טבעיים.

והשניה אצל רות חביליו, בביתה העתיק ובסטודיו לאריחים מצוירים שבלב עין-כרם.

והצילומים שהוצאנו משם היו כל כך שונים מאשר באתרים השונים… איך נגיד בעדינות. עונג רב.

סיימנו בבוסתן של עין כרם כי גם לטבע מגיע מקום של כבוד. והבוסתן על הטרסות שלו, הנוף המרהיב של ההרים, הצמחיה והכנסיות, פשוט היווה תפאורה מושלמת לסיום היום.

אני רוצה להודות לצלמות ולצלם שהצטרפו ליום הזה. לצלם שמונה דוגמניות ביום אחד זה לא קל כמו שזה נראה. בטח ובטח כאשר מדובר בארבע נקודות צילום שונות.

שירלי גולןדנה רזדנה בן דודפאולה אבוקסיסגיליה בן גדרותם אלבקנועם אופק וחגית אבן חן.

אני רוצה להודות לדוגמניות שהתנדבו ליום הזה. זה אולי נשמע קל וכייפי, אבל זה יום מתיש עבורם לא פחות והצריך המון מחשבה מראש על מה ללבוש ואיפה.

לי-אור סטוויסקימיקה פטרובסקידקלה ברדההילה אטיסמור שמילהדקל זרדמיטל שוורץ וטל פישר בואניש.

תודה ענקית לקרן חמיאל על היוזמה ולעדי שולמן שבלעדי העזרה שלה בשטח, לא הייתי מסוגל.

וממש עכשיו פסטיבל עין כרם פתח פרופיל אינסטוש חדש. מוזמנים לעקוב פה ולהכנס לחייב בין ה 17-18/12.